top of page

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Yusuf ŞENEL

Yönetim Kurulu Başkanı

1979 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Yusuf Şenel küçük yaşlardan itibaren eğitim ve iş hayatını birlikte yürütmüştür. Lise eğitimini Bolu Mimar İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde okuyarak 1998 yılında mezun olmuştur. Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitesi Tekstil mühendisliği bölümünde üniversite eğitimine başlamasına rağmen iş hayatındaki fırsatları görerek eğitimini yarım bırakmış, çalışma hayatına atılmıştır. Çeşitli sektörlerde yöneticilik deneyiminden sonra kendi işini kurmuştur. 2009 yılında faaliyete başlayan Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.’nin kuruluşundan itibaren görev yapmış,  2012 yılında şirket hisselerinin tamamını devir alarak bugünlere getirmiştir. Halen  Naturel Grup bünyesinde bulunan farklı sektörlerde faaliyet gösteren  şirketlerinin yönetim kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Ebru ŞENEL

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1981 yılında Kahramanmaraşta dünyaya gelen Ebru Şenel, 2000 yılında Kahramanmaraş Kız Meslek Lisesinden mezun olmuştur. 2004 yılında Çocuk gelişimi ve eğitimi alanında lisans eğitimin tamamlamıştır. Çalışma hayatına öğretmen olarak başlamış, 2009 yılına kadar öğretmenlik yapmaya devam etmiştir. 2009 yılında Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.de çalışmaya başlamıştır. Halen şirketin Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bora BİLGİN

Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür (Vekaleten)

1978 yılında dünyaya gelen Bora BİLGİN, lisans eğitimini 2002 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına Provus Bilişim Hizmetleri’nde başlamış, Operasyon Müdürlüğü’ne kadar yükselmiştir. Daha sonra Ülker iştirakleri arasında bulunan Datateknik firmasında Satış Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2016 yılından beri We Data Bilişim San.ve Tic.A.Ş.’nin, 2021 yılından beri ise Naturel Healthcare Medical firmalarının Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir. 2022 yılında ise Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. ve Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Vekaleten Genel Müdür olarak atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hilal ASLAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1990 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen Hilal Aslan,lise eğitimini Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’sinde;üniversite lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesi Gazi Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.Kariyerini Muhasebe ve İnsan Kaynakları sektöründe ilerletmeye devam eden Hilal Aslan,şu an Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir.

Doç. Dr. Uğur YİĞİT

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde “Avrupa Toplulukları(Hukuku)” alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2003 yılında Marmara Üniversitesi SBF de Mali Hukuk dalında, 2008 yılında yine aynı üniversitede Bankacılık dalında Doktorasını tamamlamıştır.  Çalışma hayatında; Ankara Hakimliği  2012- 2017(Ekim 2017’de isteğiyle emekli), Adalet Bakanlığı Tetkik hakimliği  2005-2012, Cumhuriyet Savcılığı 1994-2005, Hakim Adaylığı 1991-1994 yapmıştır. Çalışma hayatı süresince çok sayıda dergide makalesi yayınlanan Doç.Dr.Uğur Yiğit’in Vergi Hukuku, Vergi Kaçakçılığı ve Suçları, Avrupa Topluluğu Ortak Tarım Politikası gibi çeşitli alanlarda yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Halen Naturel Yenilenebilir Enerji bünyesinde (Bağımsız) Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Ziya AKBAŞ

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1962 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Ziya Akbaş,lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde;Yüksek Lisans eğitimini ise,Piri Reis Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yönetimi (MBA) alanında yapmıştır.Ziya Akbaş,1987-1997 yılları arasında çeşitli özel sektör firmalarında Muhasebe Sorumlusu,Bölge Muhasebe Şefi ve Bölge Müdürü olarak çalışmıştır.1997 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Ziya Akbaş,aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü’nde Marka Vekili ve Kamu Gözetim Kurumu’nda Bağımsız Denetçi olarak görev almıştır.2014-2017 yılları arasında Aselsan’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.Ziya Akbaş şu an Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. bünyesinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

bottom of page