top of page

Tedarik Zinciri Yönetimi

 

Entegre stratejimizin çevresel hedeflerinden biri Çevresel Etki Azaltma Tedarikçi Politikası ile tedarik zincirinde sürdürülebilirliği artırmaktır. Bu bağlamda santral kurulumu için EPC hizmeti verdiğimiz müşterilerimize daha sürdürülebilir çözümler sunmayı hedefliyoruz.  


Sürdürülebilir tedarik ürünleri seçimi: Tedarik ettiğimiz ürünleri seçerken, tedarikçilerimizin sürdürülebilirlik politikalarını, ürün yaşam döngüsü çalışmalarını, ar-ge ve inovasyon planlarını ve yatırımlarını, karbon ayak izi ölçümlerini ve azaltma hedeflerini sorguluyor, daha sürdürülebilir olan tedarikçileri tercih ediyoruz. Bu bağlamda, ISO 14001 – ISO 50001 gibi kalite yönetim sertifikaları mevcut olan tedarikçiler tercih edilmektedir.   


Çevresel Etki Azaltma Tedarikçi Politikası kapsamında EPC projeleri, tamir bakım hizmetleri kapsamında satın alınan ürünlerin ambalajlarının çevre dostu/sürdürülebilir olmasına yönelik çalışan tedarikçiler değerlendirilmekte, bu değerlendirme sonucunda da ilgili ambalaj kullanımı çevre dostu ise tercih sebeplerinden biri olmaktadır. 


Tedarikçilerin sürdürülebilirlikle ilgili farkındalıklarının artırılması: Tedarikçilerimiz ile sözleşme imzalarken, onlara sürdürülebilirlik politikamızı imzalatıyor, kendilerinin de bu politikaya uyumlu çalışmalarının taahhüdünü alıyoruz. Politikamız kapsamında tedarikçilerimiz için eğitimler vermeyi ve onların sürdürülebilirlik ve ESG konusundaki farkındalıklarını artırmayı planlıyoruz. 


Tedarikçi için Çevresel Kriterlerin Sağlanmaması ve Ortaklık Sonlandırma Politikası: Sürdürülebilirlik politikamıza uygun çalışmayan tedarikçilerimiz ile ilişkimizi sonlandırma politikamız bulunmaktadır. Bu politikamızı tedarikçilerimiz ile yaptığımız anlaşmaların bir eki olarak sunuyoruz. 


Dikey entegrasyonla lokal üretim: İleriye dönük olarak, EPC hizmetlerimiz ve yatırımlarımızdan kullanılacak iklim teknolojilerinin lokal olarak üretilmesi konusunda araştırmalar ve iş birlikleri için çalışmalar yapıyoruz.

bottom of page